Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

5 tipp, hogy eredményesebb legyen a diétád

Nem kell ahhoz sokat költened, hogy egészségesen étkezz, többet mozogj vagy haladj a diétáddal. Elhoztam nektek 5 tippet, amit rendkívül egyszerű és otthon is beiktathatjátok a mindennapjaitokba.

  1. Használd ki a természetet

Tudom, macerás tud lenni, ha a munkahelytől messze van a konditerem, onnan pedig még messzebb az otthonunk. Pont emiatt választhatod azt is, hogy munka után hazamész vagy előtte elintézed a dolgaidat, majd otthon szánod rá magad az edzésre. De komolyan! Lemehetsz futni, nézhetsz az interneten olyan edzős videókat, ami számodra a legjobb és már olvadhatnak is a kilók. Arra különösen figyelni kell, hogy minden mozdulatot olyan pontossággal csinálj, mint amit látsz. Otthon senki nem tud szólni neked, ha egy gyakorlatot hibásan hajtasz végre. Figyelned kell mindenre!

  1. Ültess növényeket otthon

Akár az erkélyen is ültethetsz pár paradicsomot, hogy ne kelljen a zöldségesbe járnod. Sőt, az még jobban is esik, ha a sajátod. Csak a hely és az időd szabhat határt, hogy milyen gyümölcsöket, zöldségeket termeszthetsz otthon.

  1. Figyelj az adagolásra

A kifőzdékben és éttermekben általában sokkal nagyobb adagokat adnak, mint kéne. Amivel több szempontból sincs baj, hiszen haza lehet vinni. Pont ezzel a megoldással pedig megelőzhetjük, hogy minél többet együnk, együnk és együnk…

  1. Igyál minél több vizet!

Ezt kell ragoznom? A folyadékpótlás az egyik legfontosabb dolog!

  1. Gyűjtsd a recepteket

Nagyon sokszor azért küzdünk a diéta tartásával, mert folyton ugyanazokat esszük. Viszont az internetnek hála, töménytelen mennyiségű recepthez juthatunk hozzá, ami leírja, hogy a csirkét nemcsak natúr ízesítéssel, rizzsel és zöldséggel lehet enni, hanem számtalan variációt próbálhatunk ki. És nem, itt sem szükséges, hogy minden nap más és más egészséges ételeket vegyünk. Alkossunk abból, ami van otthon. Az egész csirkemellet sem kell egyetlen pácban elkészíteni.

 

0 Tovább

Újra itt a  hőség – Erre nagyon figyelj, ha sportolni mész!

Az elkötelezett emberek télen-nyáron edzenek. Nem mindegy azonban, hogy a környezeti feltételeket figyelembe véve felkészülünk-e azok kivédésére vagy minimalizálására, csökkentve a szervezet terhelését, illetve a gyorsítva annak regenerálódását.

A nyár közeledtével várható melegedéssel komolyabban figyelnünk kell az edzések időzítésére, és ha nem akarjuk önkínzó tréningekkel sokkolni szervezetünket, érdemes odafigyelni pár dologra.

Mit tegyünk, ha a hőmérséklet hirtelen, egy-két nap alatt több mint 15 fokot nő:

1. Különösen figyeljünk szervezetünk ideális hőmérsékletének megtartására egész nap és éjszaka is;

2. Fokozzuk a folyadékbevitelt 3,5 literre, mert nem csak a napunkat, de sportmozgásunkat is nehezebben kivitelezzük, ha nem vagyunk folyadékkal feltöltve;

3. Ha bírja szervezetünk – főleg mandulánk -, és megszoktuk edzés előtt az ivást, hűtött italokkal vonjunk el hőt;

4. Futóedzésünket hajnalban vagy késő este tartsuk meg;

5. Futó útvonalunkon legyen ivási lehetőség;

6. Nedvesített technikai pólóban, sapkában kezdjük meg edzésünket;

7. Vigyünk magunkkal innivalót kulacsban;

8. Ne terjesszük 20-25 percnél jobban ki az edzés idejét annál, mint ahogy elfogy a folyadékunk;

9. Értelemszerűen, ha nincs nálunk innivaló, 20-25 percnél hosszabb edzést ne tartsunk, ezeken az edzéseken a hangsúlyt ne az intenzitásra, hanem a készségfejlesztésre, átmozgatásra tegyük;

10. Ha mégis napközben vagyunk kénytelen megtartani az edzést, árnyékos helyen tartsuk meg azt;

11. Ruházzunk be egy CamelBack-re, vagy hasonló háton hordható itatórendszerre, és használjuk ilyenkor. Szigetelése hosszú ideig képes megakadályozni a benne levő folyadék felmelegedését;

12. Edzés után túlhevült testünket minél hamarabb hűtsük vissza a normál hőmérsékletre. A legjobb megoldás a zuhany, folyamatosan csökkenő hőmérséklettel. Vigyázzunk, torkunk különösen érzékeny lehet a megfázásra!

13. Lábunk különösen nehezen viseli melegben a túlterhelést, vádlinkat hűtsük térdig csapvizes vödörben. Ez nem csak lehűt bennünket, de értornának is kiváló;

14. Edzés után fokozottan használjunk a kompressziós zoknit vagy lábszárat;

15. Tegyük fel magasra lábunkat óránként;

+1. Légkondicionálót módjával használjunk: maximum 5-6 fokkal hűvösebbet, mint a környezetünk hőmérsékletét.

Ne feledjük, hogy a sportolás elsődleges célja mindig az egészség – ezért is figyeljünk arra, hogy ne tegyünk magunknak keresztbe a bennünk buzgó mozgásvágy miatt!

 

0 Tovább

3 dolog, amit NE egyél edzés után

Hiába mondják azt, hogy ha sportolsz, bármit megehetsz. Ez nem így működik. Nyilvánvalóan minden függ a célodtól, de a fejlődés érdekében az étkezésre is oda kell figyelni, hiszen nem attól válsz egészségessé, ha csak salátát eszel és folyamatosan diétázol. Hanem attól, ha életmódot váltasz és kerülöd a mesterséges ételeket. Most abban fogok neked segíteni, hogy mit NE egyél edzés után.

  1. Magas szénhidráttartalmú ételek

Igaz, az sem jó, ha csak zöldséget eszel, de ennek az ellenkezője se forduljon elő! A magas szénhidráttartalmú ételek edzés előtt feltölthetnek energiával, de edzés után a szervezetednek inkább fehérjére van szüksége. Természetesen ne hanyagold el a szénhidrátot, csupán figyelj a mértékre!

  1. Cukros üdítők és csokoládé

A cukros üdítőket egyébként is kerülni kéne, nem csak edzés után. Nagyon sokan azt a hibát követik el a diétában, hogy míg az étkezést nagyon szépen tartják, addig a különböző cukrosabbnál cukrosabb üdítőket kortyolgatnak. Ez is számít! A napi folyadékbevitelt főleg vízzel kell biztosítani!

  1. Müzli

A zabkása és a müzli összedobása nagyon gyorsan és egyszerűen megvan. DE! Manapság rengeteg adalékanyagok és cukrot tartalmaznak főleg az előre gyártott darabok. Akár kókusztejjel kevered be a boltban kapható „egészséges” zabkását és müzlit, akár normállal, a diétástól egészen messze lesz. Ha szeretnéd, vegyél natúr zabpelyhet és készítsd el REGGELIRE otthon.

 

0 Tovább

Futás csapatban vagy egyedül?

Mindenki máshogy szeret futni. Van, aki a zenére szedi a lábait és van, aki inkább csoportban hallgatja mások sztorijait sportolás közben. De mi az utóbbinak az előnye?

  1. Jobb teljesítmény

Ha egyedül vagy, maximum csak a zene tud téged motiválni. Azt viszont nem tudja mondani neked, hogy ne állj le, pár kilométer már csak és meg is vagyunk. Erre sokkal jobb egy partner, aki nem hagyja, hogy feladd a vége előtt.

  1. Barátság

Lefogadnom, hogy erre te is gondoltál. A futóklubok rengeteg új arcot hoznak a közeledbe, akikkel lehet, hogy nemcsak a futás, hanem egész más dolgok is közösek bennetek. Sőt, ki tudja? Lehet, hogy ott találod meg az igazit…

  1. Biztonság

Sajnos előfordult már az évek alatt, hogy megtámadtak futókat. Kívánom, hogy soha ne forduljon ilyen elő többet, de ha csoportban mész el futni, adsz egy plusz esélyt, hogy biztonságban edzhess. 

  1. Eszmecsere

Az a legjobb a futóklubokban, hogy tapasztalatokat szerezhetsz. Segítséget kérhetsz sporttal kapcsolatos kérdésekben. Hol találod a legjobb edzőt? Ki a legjobb sportmasszőr? Lehet, hogy találsz szuper tippeket a társaságban.

Miért jó még? Várom a válaszokat! :)

 

0 Tovább

Tudd meg, hogy készen állsz-e egy versenyre

Ha a sportban komoly változásokat akarsz elérni, ki kell tűzni egy célt. Legyen az egy apró vagy akár egy nagyratörő álom, de látnod kell ezt magad előtt mindig, amikor felhúzod az edzőcipődet! Mielőtt pedig belevágnál egy versenybe, objektíven kell döntened, hogy készen állsz-e rá. Ezt a két dolgot pedig feltétlen tartsd a fejedben.

  1. Az egészséged

Az első és a legfontosabb az egészséged. Tisztában kell lenned vele, hogy nem akadályozza-e a teljesítményedet egy betegség. Semmi sem lényegesebb, mint az, hogy jól érezd magad. Ha épp a verseny előtt betegszel meg, inkább gyógyulj meg és utána a következő kihívást keresd!

  1. Megtetted már a távot

Vakon belevágni egy ismeretlen távba… merész. Lényeges, hogy legalább egyszer megtetted már azt a távolságot, amit most egy éremért csinálsz végig. Így biztos, hogy nem fog érni téged meglepetés a végén.

Nagyon sokan egyből szeretnének mindent. 1 hét alatt kockahas, 2 hét alatt -20 kiló és így tovább. Sajnos ez nem így működik. Ha így lenne, már mindenki szupermodell és profi sportoló lenne, de mint a legtöbb dologban, itt is küzdeni kell, hogy a végén még büszkébben nézz magara és a teljesítményedre.

Azok, akik most kezdenek el futni és már látják maguk előtt a célt, akár egy 4km-es távot, fontos, hogy legalább 8 hetet adjanak maguknak a felkészülésre. Nemcsak a testi, hanem a lelki felkészülés is szükséges ebben az esetben. Nem futhatsz úgy, hogy nem vagy tisztában, mi vár rád, mit érzel majd a végén és milyen állapottal viseled. Ne görcsölj rá, ne akarj egyből a legjobb lenni! Tudd, hogy mire vagy képes!

 

0 Tovább

.

blogavatar

Lehet, hogy csak egy lépés választ el attól, hogy elérd a kitűzött célod. Lehet, hogy csak egy ruhadarabot kell lecserélned, hogy jobban mozogj. Az viszont biztos, hogy ITT megtalálsz mindent, amire a sporttal kapcsolatban szükséged van. Tanácsok, ötletek és tippek, hogy élvezet legyen a mozgás! Hogy ki segít ebben? Kropkó Péter, a tréner. Majd ő mondja, mit tegyél!